USHAŞ Heyeti Avrupalı Basın Mensupları İle Sağlık Turizmi Vizyonumuzu Paylaştı

Haberi Paylaş
13/05/2022

USHAŞ heyeti, Avrupa’nın farklı noktalarından gelen basın mensupları ile bir araya gelerek Türkiye’nin sağlık turizmindeki vizyonu, sağlık sektöründeki yatırımları ve hedefleri hakkında bilgiler verdi.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin katkılarıyla, dünyanın en büyük şehir hastanelerinden biri olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde gerçekleşen konferansa; Almanya’nın en prestijli medya organlarında görev yapan gazeteciler, Turkish Medical City Hasta Hizmetleri Müdürü Prof. Dr. Ece Salihoğlu ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit katılım sağladı.

Konferansta Turkish Medical City Hasta Hizmetleri Müdürü Prof. Dr. Ece Salihoğlu, kurumumuz ve çalışmalarımız hakkında bilgiler vererek “Türkiye’nin yeni yükselen yıldızı sağlık turizmidir. USHAŞ olarak biz de T.C. Sağlık Bakanlığı önderliğinde bu alandaki yatırımlarımızı genişletmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda hedef ülkelerimiz arasında komşu ülkeler, Balkan ülkeleri ve Orta Doğu ülkeleri yer alıyor. Ayrıca sağlık turizm hususunda ülkemizi daha ileriye taşımak için gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizle kısa sürede Avrupa’ ya ulaşmak da hedeflerimizin arasında yer alıyor.” dedi. Salihoğlu, Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nin birden çok hastaneyi tek kampüste barındırması ile ülkemize tedavi amaçlı gelen hastalarımıza üstün ve ulaşılabilir sağlık hizmeti verildiğini konuşmasında ayrıca vurguladı.

Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Koordinatör Başhekim Prof. Dr. Nurettin Yiyit ise konferansta hastanenin tanıtımını içeren bir sunum gerçekleştirdi. Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nin Türkiye’nin ikinci büyük şehir hastanesi olduğunu belirten Yiyit; “Toplam 8 hastaneyi tek bir merkezde birleştiriyoruz. Kampüsümüzde 710 muayene odası, 90 operasyon odası ve 456 yoğun bakım bölümü bulunuyor. Bu merkezler ve özellikle yüksek teknolojili tıp ekipmanlarımız pandemi dönemindeki zorlu süreci atlatmamızda büyük bir güç kaynağı olmuştur.” dedi. Konuşmasında hastane hedeflerinden bahseden başhekim, iki yıl içerisinde hastanenin hizmet alanlarının genişletileceğine dair açıklamalarda bulundu.

Konferansın ardından Prof. Dr. Ece Salihoğlu ve Prof. Dr. Nurettin Yiyit basın mensuplarının soruları yanıtlayarak hastanede incelemelerde bulunan heyete, ülkemizin sağlık turizmi, hastanenin olanakları ve teknolojik medikal altyapısı hakkında bilgiler verdi.