Yazıyı büyüt Yazıyı varsayılan yap Yazıyı küçült
İçeriği Yazdır

USHAŞ AKADEMİ

USHAŞ Akademi Proje Koordinatörümüz Dr. Ebru AYDIN, 13. OHSAD “Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları”na Konuşmacı Olarak Katıldı

OHSAD Genel Sekreteri Dr. Uğur BARAN'ın moderatörlüğünde gerçekleşen ““Kaplıca Kürü, Yaşlı Bakım, İşbirliği Olanakları ve Mevzuat Düzenlemeleri Yaşlı Bakım Turizm“ başlıklı oturumda, USHAŞ Akademi Proje Koordinatörümüz Dr. Ebru AYDIN, Turizm Kaplıca ve Klinik Kür Merkezleri Derneği Başkanı Dr. Ilgaz NACAKOĞLU, OHSAD Yönetim Kurulu Danışmanı Hüseyin ÇELİK ve TOBB Türkiye Sağlık Turizmi Meclisi Yaşlı/Yatılı Bakım Komisyonu Başkanı Hüseyin KAHVECİ'nin de konuşmalarıyla gerçekleşmiştir.
Haberin Devamı...

"Gönüllü Sağlık Elçileri Eğitim Programı"

Ankara Üniversitesi ile USHAŞ arasında imzalanmış olan işbirliği protokolü çerçevesinde 4-5 Aralık 2023 tarihlerinde Ankara Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak Gönüllü Sağlık Elçileri Eğitim Programı düzenlenecektir.
Haberin Devamı...

HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI DÜZENLEDİK

Uluslararası sağlık turizmi operasyonu yürüttüğümüz Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesinde görev yapmakta olan çalışanlarımız için hizmet içi eğitim programı düzenledik.
Haberin Devamı...

USHAŞ AKADEMİ, PROJE ORTAKLARI İLE SAĞLIK TURİZMİNE DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYOR

USHAŞ AKADEMİ ve UNIHOUSE işbirliğiyle düzenlenen  “HIGHWAY for Nurses” eğitim programının katılım belgeleri, 07.06.2023 tarihinde Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde düzenlenen törenle katılımcılara takdim edilmiştir.
Haberin Devamı...

USHAŞ AKADEMİ Olarak Dünyadaki Sağlık Toplantılarının Önde Gelen Temsilcileri İle Buluştuk

Sağlık Toplantılarının Geleceği “The Future of Healthcare Meetings” temalı etkinlik, 6-8 Haziran 2023 tarihlerinde İstanbul’da ICCA ve AC forum ortaklığı ile ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA)’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.
Haberin Devamı...

USHAŞ AKADEMİ

(DEĞER KATAN AKADEMİ)

03 Ağustos 2018 tarihli ve 30498 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi’nin Kuruluş Kanunu’nda;

 

2(f) “Sağlık meslek eğitimi turizmine yönelik faaliyetlerde bulunmak; yurt içindeki eğitim kurumlarına yurt dışından öğrenci teminine aracılık etmek, yurt dışında eğitim kurumu açmak ve eğitim faaliyetinde bulunmak”

2(h) “Sağlık meslekleri eğitimi konusunda teşvikler geliştirmek, bu alanda uluslararası öğrencileri ve eğitim kurumlarını desteklemek”

maddeleri faaliyet konuları arasında yer almıştır.

 

USHAŞ Akademi, bu faaliyetleri gerçekleştirmek ya da gerçekleştirilmesine destek olmak üzere yapılandırılmış olup, uluslararası sağlık hizmetlerinin çatı markası olarak 31.10.2022 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanı tarafından deklare edilen “HealthTürkiye”  markasının da 5 ana bileşeninden biridir.

USHAŞ Akademi çalışmalarını yukarıda belirtilen faaliyet konuları kapsamında 3 (üç) başlık altında yürütmektedir. Bunlar;

USHAŞ Akademi, ülkemizdeki uluslararası sağlık turizmi hizmetlerini desteklemeye yönelik çeşitli projeler geliştirmiş ve iş ortakları, proje paydaşları ile bu projelerin bir kısmını hayata geçirmeye başlamıştır. Bu kapsamda Ankara Üniversitesi ile USHAŞ arasında Gönüllü Sağlık Elçileri Eğitimi İşbirliği Protokolü imzalanmış olup, Türkiye’nin sağlık altyapısı, sağlık sistemi ve sağlık turizmi faaliyetlerine ilişkin olarak Üniversitenin ön lisans, lisans ve lisansüstü uluslararası öğrencilerinin bilgilendirilmesi, ilgili konularda farklılıklarının arttırılması ve ülkelerinde bulunduklarında Türkiye’nin gönüllü sağlık elçileri olması için çalışmalar yürütülmektedir.

 

Akademi, uluslararası sağlık hizmetlerine değer katacak projeler konusunda üniversiteler, kamu ve özel, ulusal ya da uluslararası kurum/kuruluşlarla birlikte çalışmaya devam edecektir.

 

Proje fikir, öneri ve görüşlerinin [email protected] veya [email protected] adresi üzerinden iletilmesi halinde söz konusu bildirimler değerlendirmeye alınacaktır.

USHAŞ Akademi, alanında yetkin profesyonellerle birlikte başta sağlık turizmi hizmetleri olmak üzere uluslararası sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla farklı meslek gruplarına ve ihtiyaçlara yönelik eğitim programları geliştirmektedir.

 

Eğitim programları tamamlandıkça USHAŞ web sitesi üzerinden duyurular yapılmaktadır.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş., Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sağlık Teknokenti A.Ş. işbirliği çerçevesinde “Uluslararası Sağlık Meslek Eğitimi Hizmet Sunumu Platformu” oluşturmak üzere bir AR-GE projesi başlatılmıştır. Bu proje kapsamında; ülkemizdeki kamu, özel, üniversite fark etmeksizin uluslararası sağlık eğitimi turizminde yer almak isteyen sağlık profesyonellerimiz ve gelişmiş, teknolojik alt yapıya sahip sağlık tesislerimizin yabancı sağlık çalışanları ile buluşturulması çalışmalarına başlanmıştır.

 

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak uluslararası sağlık meslek eğitimlerinde başta şehir hastaneleri olmak üzere kamu hastanelerinin de eğitimlerde yer alabilmesi ve şehir hastanelerimizin güçlü yapısının tanıtılabilmesi hedeflenmiştir.

 

Bu kapsamda ülkemizde gelişmiş teknolojik alt yapısı, nitelikli ve alanında uzman sağlık profesyonelleri ile hizmet sunan hastanelerimizde bilgi, görgü artırmaya yönelik sağlık meslek eğitimi almak isteyen yabancı sağlık meslek mensupları, taleplerini aşağıda yer alan uluslararası sağlık meslek eğitimi talep formunu doldurarak tarafımıza iletebileceklerdir. İletilen talepler uzmanlarımız tarafından değerlendirilecek ve eğitim programı, eğitimciler ve eğitim ücreti ile ilgili en kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.