USHAŞ AKADEMİ Olarak Dünyadaki Sağlık Toplantılarının Önde Gelen Temsilcileri İle Buluştuk

09/06/2023

Sağlık Toplantılarının Geleceği “The Future of Healthcare Meetings” temalı etkinlik, 6-8 Haziran 2023 tarihlerinde İstanbul’da Uluslararası Kongreler ve Toplantılar Birliği (ICCA)   ve Birlikler&Konferans Forumu (AC forum) ortaklığı ile ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA)’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

 

Bu etkinlik, sağlık profesyonellerini, sağlık alanında yer alan şirketleri, dernekleri ve birliklerin yöneticileri, kongre ve toplantı organizatörlerini bir araya getirmiştir. Oturum ve etkinliklerde; sağlıkla ilgili toplantı ve kongre organizasyonlarının ilgi çekici kalabilmesi, zamanı yakalayabilmesi, yeni nesili çekebilmesi için nasıl geliştirilmesi gerektiği,  bu geliştirmelerde multidisipliner yaklaşımların önemi ve teknolojik inovasyonların desteği konuları yer almıştır.

 

Sağlık Bakanlığımızın önderliğinde Kültür ve Turizm Bakanlığımızın desteği ile gerçekleştirdiğimiz HealthTürkiye çatı markamız altında Kültür ve Turizm Bakanlığımızla işbirliğimiz birçok alanda devam etmektedir. Bu kapsamda TGA’nın etkileyici ev sahipliğinde “The Future of Healthcare Meetings”  adlı etkinliğe katılım sağlanmış olup söz konusu etkinliğin ülkemizin uluslararası alanda sağlıkla ilgili çalışmalarına ivme kazandırması beklenmektedir.