USHAŞ Akademi Proje Koordinatörümüz Dr. Ebru AYDIN, 13. OHSAD “Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları”na Konuşmacı Olarak Katıldı

10/12/2023

6 – 10 Aralık 2023 tarihinde düzenlenen 13. OHSAD “Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları”nın ilk gününde, USHAŞ Akademi Proje Koordinatörümüz Dr. Ebru AYDIN, “Kaplıca Kürü, Yaşlı Bakım, İşbirliği Olanakları ve Mevzuat Düzenlemeleri Yaşlı Bakım Turizm“ oturumuna konuşmacı olarak katılmıştır.


OHSAD Genel Sekreteri Dr. Uğur BARAN’ın moderatörlüğünde gerçekleşen ““Kaplıca Kürü, Yaşlı Bakım, İşbirliği Olanakları ve Mevzuat Düzenlemeleri Yaşlı Bakım Turizm“ başlıklı oturumda, USHAŞ Akademi Proje Koordinatörümüz Dr. Ebru AYDIN, Turizm Kaplıca ve Klinik Kür Merkezleri Derneği Başkanı Dr. Ilgaz NACAKOĞLU, OHSAD Yönetim Kurulu Danışmanı Hüseyin ÇELİK ve TOBB Türkiye Sağlık Turizmi Meclisi Yaşlı/Yatılı Bakım Komisyonu Başkanı Hüseyin KAHVECİ’nin de konuşmalarıyla gerçekleşmiştir.

 

USHAŞ Akademi Proje Koordinatörü Dr. Ebru AYDIN, sunumunda; hızla yaşlanan nüfusun sağlık ve uzun süreli bakım ihtiyaçlarına vurgu yaparak, bu konuyla ilgili sağlık harcamalarındaki artışı istatistikler ve akademik çalışmalarla vurgulamıştır. Sağlık turizmi açısından yaşlı bakım turizminin ve termallerin önemine dikkat çekmiştir. Dr. Aydın, sunumunda aynı zamanda yaşlı bakım politikalarındaki ana odakları, yaşlı dostu sağlık hizmetlerinde temel yaklaşımları, dünya genelinde iyi uygulanan örnekleri, Türkiye’de yaşlı sağlığı ve bakımı ile ilgili mer’i mevzuatı, Sağlık Bakanlığı uygulamaları, kaplıcalar ve termal turizmin sağlık turizmindeki yeri, yaşlı bakım turizmi açısından hedef pazarları, USHAŞ’ın konuyla ilgili faaliyetlerine ve USHAŞ Akademi’nin projelerini detaylı bir şekilde ele almıştır.