Uluslararası Sağlık Meslek Eğitimleri için Hazırız

10/03/2023

Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile kamuoyuna tanıtılan, ülkemizin uluslararası sağlık hizmetlerindeki çatı markası “HealthTürkiye” nin 5 ana bileşeninden biri olan USHAŞ Akademi, Kuruluş Kanununda yer alan faaliyet alanları kapsamında projeleri hayata geçirmeye devam etmektedir.

 

Bu çerçevede Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş., Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sağlık Teknokenti A.Ş. ile iş birliği yapılarak “Uluslararası Sağlık Meslek Eğitimi Hizmet Sunum Platformu” adlı ARGE projesi  30.09.2022 tarihinde taraflar arasında imza altına alınmış ve projenin hazırlıklarına başlanmıştır.

 

Konuyla ilgili olarak 10.03.2023 tarihinde USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Selami Kılıç ve beraberindeki heyet, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Cevdet Erdöl’e bir ziyaret gerçekleştirmiş ve proje paydaşı SBÜ Teknoloji Geliştirme Bölgesi Sağlık Teknokenti A.Ş. ve Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Genel Müdürü Orhan Çömlek’in de yer aldığı toplantıda projenin seyri hakkında istişarelerde bulunulmuştur.

 

Söz konusu proje kapsamında yurt dışındaki sağlık personelini, gelişmiş sağlık alt yapımız ve alanında uzman sağlık profesyonellerimiz ile buluşturarak sağlık meslek eğitimlerini gerçekleştirmek için hazırız.

 

Eğitim talepleri ile ilgili başvurular; [email protected] adresine iletilebilecek ya da +90 312 979 00 29/1008 nolu telefondan bilgi alınabilecektir.