Kuveyt, Ruanda ve Suudi Arabistan Heyetleri ile Sağlık Turizmi Alanında Görüşmeler Gerçekleştirildi

Haberi Paylaş
30/05/2023

İlaç, tıbbi cihaz ve tıbbi sarf malzemelerinin tedariki için lojistik ve tedarik zinciri yönetimi yapan Suudi Arabistan kamu şirketi NUPCO’nun CEO’su Fahad M. Alshebel ve beraberindeki heyet ile T.C. Sağlık Bakanlığı’nda bir araya gelinmiştir. Bu vasıtayla, T.C. Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve USHAŞ ile bilgilendirme niteliğinde toplantılar gerçekleşmiştir.

 

 

Ruanda Ankara Büyükelçisi Sayın Fidelis Mironko ve Ruanda Askeri Ataşesi Tuğgeneral Sayın Joseph Demali Bakanlığımızı ziyarette bulunmuştur. Yapılan görüşmelerde, tedavisi güç olan Ruanda Millî Savunma Bakanlığı’na bağlı askeri personeller ve yakınlarının Türkiye’deki kaliteli sağlık hizmetlerinden faydalanması amacıyla uluslararası sağlık hizmetleri alanında iş birliği olanakları karşılıklı olarak müzakere edilmiştir.

 

 

Kuveyt Devleti Resmi Heyeti ile tedavisi güç olan Kuveytli hastaların Türkiye’deki kaliteli sağlık hizmetlerinden faydalanması amacıyla bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantı sonrasında, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’ne saha ziyaretinde bulunulmuştur.