İlaç ve Tıbbi Cihaz

TIBBİ TEDARİK & İTHALAT İHRACAT

Görev & Sorumluluk Alanı

 

Şirketimiz ilaç, tıbbi sarf ve tıbbi cihazların yurtiçi ve yurtdışı alım ve satımı, ayrıca ülkemizde çeşitli sebeplerle piyasada bulunmayan beşerî tıbbi ürünlerin yurt dışından temin edilmesi konusunda yetkilendirilmiştir. Ayrıca ülkeler arası yapılacak kamu alımlarında tedarikçi rolü üstlenmek ve T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı yurtdışında faaliyet gösteren hastanelere ihtiyaç duyduğu malzemelerin tedariki şirketimizin görevleri arasındadır.

 

 

Tabi Olduğu Kanun ve Yönetmelikler

 

  • 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 03.08.2018 tarihli ve 30498 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ek 2. maddesinin 2. fıkrası uyarınca kurulan USHAŞ ilaç, cihaz ve tıbbî malzeme tedariki yapmak konusunda yetkilendirilmiştir.
  • Ülkemizde ruhsatlandırılmamış ve/veya ruhsatlandırıldığı halde çeşitli sebeplerle piyasada bulunmayan beşerî tıbbi ürünlerin yurt dışından temin edilmesi konusunda 10.01.2020 tarihi itibarıyla yetkilendirilmiş bulunmaktadır.
  • USHAŞ, ceza ve ihalelerden yasaklama hükümleri hariç 4/1/2002 tarihli ve 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu, 5/1/2002 tarihli ve 4735 sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu ve 18/6/1984 tarihli ve 233 sayılı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye tabi değildir.

 

COVID-19 Tanı Kitleri Satışı

 

Bakanlığımız Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarları ve Biyolojik Ürünler Daire Başkanlığı ile Bioeksen Ar-Ge Teknolojileri Ltd. Şti. ortaklığı ile SARS-CoV-2’nin moleküler testi için WHO tarafından 17 Ocak 2020’de yayınlanan bir referans protokole dayanarak COVID-19 tanı kiti geliştirdi. Referans yöntemin başlığı “Wuhan coronavirus 2019’un gerçek zamanlı RT-PCR ile tanısal tespiti” dir. Bu kapsamda geliştirilen ve üretilen “hızlı viral nükleik asit izolasyon ve tanı kiti”nin fikri mülkiyet hakları ile üretilmesi ve/veya ticarileştirilmesi hakkı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB)’e, ürünlerin üretimi ve/veya ticarileştirilmesi hakları 02.03.2020 tarihinde süresiz biçimde münhasıran USHAŞ’a devredilmiştir.

Biyovent – Türkiye’nin İlk Yoğun Bakım Tipi Mekanik Ventilatör Cihazı Satışı

 

Tümüyle yerli imkanlarla tasarlanan ve geliştirilen, pediatrik, yetişkin kadın ve erkek tüm hastalarla uyumlu, entegre nebülizör sistemine sahip mekanik ventilatör cihazının ticarileştirilmesi hakları süresiz biçimde münhasıran USHAŞ’a devredilmiştir.

Biyovent Mekanik Ventilatör Cihazı;
TR Katalog için tıklayınız
ENG Katalog için tıklayınız

Daha detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız

Bora PALABIYIK – [email protected]
Asım YILMAZ – [email protected]

 

Adres: Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi
Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bul. 6001. Cad.
No: 9 Kat: 8 Çankaya 06800 Ankara, Türkiye

 

Ürün Takip Sistemi (ÜTS) Numaramız: 2667269356361

 

USHAŞ Tedarik Duyuruları için lütfen tıklayınız.

Teklif Gönder