Haberi Paylaş
09/06/2023

Ülkemizin sağlık turizminde de en çok tercih edilen ülkelerden birisi olması için USHAŞ tarafından, uluslararası sağlık hizmeti sunan tüm paydaşları temsil etmek üzere kurgulanan HealthTürkiye çatı markasının 31.10.2022 tarihinde lansmanı yapılmış ve tüm dünyaya kapılarını açmıştır. HealthTürkiye çatı markası ile ülkemizin sağlık sisteminin ve uluslararası sağlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren tüm paydaşların uluslararası alanda tanıtılması ve paydaşların faaliyetleri kapsamında sağlık turistleri ve yakınlarına sundukları hizmet kalitesinin en üst seviyeye çıkarılması amaçlanmaktadır.

 

Sağlık Turizmi sektörünün önemli bir paydaşı olan Sağlık Turizmi Aracı Kuruluşlarına 02.06.2023 tarihinde USHAŞ Genel Müdürü Sn. Murat Mercan ve TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Firuz Bağlıkaya’nın katılımı ile HealthTürkiye tanıtımı yapılmıştır. Sn. Mercan tarafından “HealthTürkiye’nin ülkemizin uluslararası sağlık hizmetleri alanındaki tek resmi platformu olduğu ve bu markanın sahibinin sektörün tüm paydaşları olduğu” ifade edilmiştir. Sn. Bağlıkaya tarafından “TÜRSAB olarak biz de sağlık turizminin gelişiminde, ülkemizin uluslararası rekabette öne çıkması için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da üstümüze düşeni yapmaya hazırız. HealthTürkiye projesini kurgulayan başta Sağlık Bakanlığı ve USHAŞ yetkilileri olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadeleri kullanılmıştır.

 

HealthTürkiye sistemi sağlık turizmi aracı kuruluşlarına uluslararası tanıtım referansı sağlamakla birlikte HealthTürkiye ekosisteminin tüm paydaşlarıyla doğrudan iletişim kurabilmesini sağlamaktadır. Katılımcılar ülkemizin sağlık turizmi altyapısının tek bir elden uluslararası bir çatı marka ile yapılmasından duydukları memnuniyeti ifade etmişlerdir. 05.06.2023 tarihi itibariyle aracı kuruluşların HealthTürkiye Web Portalına kayıt süreci başlamış, aracı kuruluşlar tarafından siteme yoğun ilgi gösterilmiştir.

 

Konu hakkında aşağıdaki iletişim bilgilerinden destek alabilirsiniz.
Mail: [email protected]
Telefon: 0312 979 00 29 – 1093