USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit SARITAŞ, Azerbaycan Sağlık Bakanı Dr. Teymur MUSAYEV ve Beraberindeki Heyet İle Bir Araya Geldi

Haberi Paylaş
18/05/2022

USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Sarıtaş, Türkiye ve Azerbaycan Sağlık Bakanlıkları arasındaki görüşmeler kapsamında Azerbaycan Sağlık Bakanı Dr. Teymur MUSAYEV ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.

Azerbaycan ve USHAŞ arasında ikili işbirliği alanlarının değerlendirildiği görüşmede ülkemizin geçirdiği sağlıkta dönüşüm sürecini vurgulayan Sarıtaş, dönüşümün meşakkatli bir süreç olduğunu ancak tecrübe transferinin bu süreci hızlandıracağının altını çizdi. “USHAŞ’ın birinci görevi bu tecrübeyi ihraç etmektir” şeklinde konuşan Sarıtaş, USHAŞ’ın sağlık turizmi, ilaç-tıbbi cihaz tedarikleri, eğitim ve danışmanlık hizmetleri ile ilgili faaliyetlerini anlattı.
Önümüzdeki dönemde USHAŞ’ın Azerbaycan’da yürüteceği çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, Türkiye’nin şehir hastaneleri tecrübesinden elde edilen Kamu-Özel sektör işbirliği modeli (PPP) konusundaki detaylar değerlendirildi.