Kuveyt Sağlık Bakanı Dr. Khaled Mahus Suleiman Al-Saeid Ve Beraberindeki Heyet Ülkemizi Ziyaret Etti

Haberi Paylaş
08/08/2022

Kuveyt Sağlık Bakanı Dr. Khaled Mahus Suleiman AL-SAEID ve beraberindeki heyet ülkemizin sağlık sistemini yakından tanımak, sağlık turizmi alanında gerçekleştirilebilecek ortak projeler hakkında istişarelerde bulunmak ve tedavi süreçlerini incelemek amacı ile ülkemizi ziyaret etti.

 

Gerçekleştirilen 2 günlük ziyaret programı kapsamında heyet, T.C. Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Sebahattin Aydın ve USHAŞ heyeti görüşme yaptı, hastanelere ziyarette bulundu.

 

USHAŞ’ın koordinasyonunda gerçekleşen hastane programlarında, başhekimler ve hastane yetkilileri Kuveytli heyete hastanelerimizin altyapıları, sağlık turizmi faaliyetleri, ilaç ve tıbbi cihaz olanakları ve kullanılan sağlık bilgi sistemleri hakkında bilgiler aktardı.

 

Sayın Bakan AL-SAEID, önümüzdeki süreçte sadece Kuveyt’ten ülkemize gelen hastaların tedavisi için değil aynı zamanda ülkelerinde bulunan sağlık personellerinin yetiştirilmesi, eğitim verilmesi gibi birçok alanda USHAŞ ile iş birliği yapmak istediklerini ve ülkelerinin sağlık sisteminin güçlendirilmesi için tüm projelere açık olduğunu ifade etti.