Ventilatör – Biosys/Biyovent Solunum Cihazı

Biosys firması tarafından Arçelik ve ASELSAN’ın fabrikalarında üretilen %100 yerli ve milli yoğun bakıma uygun mekanik ventilatör cihazının tüm satış hakları sadece USHAŞ’ta olup başta Türkiye olmak üzere dünyanın farklı yerlerine bu cihazın satış ve pazarlaması konusunda başarılı bir grafik çizilmiştir.

 

%100 yerli ve milli cihazımız hem tasarım hem özellik bakımından sağlık çalışanları tarafından kabul gören ve beğenilen bir cihazdır.

 

%100 yerli ve milli yoğun bakıma uygun mekanik ventilatör cihazımızın sektörde kullanılan mekanik ventilatör cihazları ile kıyası şu şekildedir.

 

USHAŞ tarafından tedarik edilen yerli mekanik ventilatör cihazlarının yurt içinde başta Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi olmak üzere, Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi, Sancaktepe Şehit Profesör İlhan Varank E.A.H., Yeşilköy Çok Amaçlı Acil Durum Hastanesi gibi Türkiye genelindeki birçok kamu hastanesine dağıtımı sağlanmıştır.

Yurt dışında ise başta Brezilya olmak üzere, Kazakistan, Nijer, Libya, Somali, Özbekistan, Çad, Afganistan, Nijerya, Romanya ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne ihracatı gerçekleştirilmiştir.

Ülkemizin Covid-19 salgınında ortaya koyduğu başarılı mücadelenin diğer bir yansıması olarak, böyle bir dönemde yerli ve milli imkanlarla solunum cihazı geliştirip yurtdışına ihraç edebilir noktaya gelmesi ve söz konusu cihazın daha geniş coğrafyalarda tanınması, ülkemizin sağlık sisteminin tanıtımına ve sağlık teknolojileri ihracatımıza çok önemli katkı sağlayacaktır.

Biosys/Biyovent Solunum Cihazının tüm ticari hakları USHAŞ’a aittir.

Biyovent Mekanik Ventilatör Cihazı;
TR Katalog için tıklayınız
ENG Katalog için tıklayınız