BIYOVENT MARKA ORTA SEVİYE YOĞUN BAKIM TİPİ MEKANİK VENTİLATÖR

Biosys Biyomedikal Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Biosys) tarafından geliştirilen, fikri ve sınai mülkiyet hakları Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı’na ve üretim ve ticarileştirme hakları USHAŞ’a ait olan %100 yerli ve milli Biyovent Marka Orta Seviye Yoğun Bakım Tipi Mekanik Ventilatör ARÇELİK ve ASELSAN fabrikalarında üretilmektedir. Şirketimiz tarafından başta Türkiye olmak üzere dünyanın farklı yerlerine bu cihazın satış ve pazarlaması konusunda başarılı bir grafik çizilmiştir.


%100 yerli ve milli cihazımız hem tasarım hem özellik bakımından sağlık çalışanları tarafından kabul gören ve beğenilen bir cihazdır.


Cihaz, Şirketimiz tarafından yurt içinde başta Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi olmak üzere, Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi, Sancaktepe Şehit Profesör İlhan Varank E.A.H., Yeşilköy Çok Amaçlı Acil Durum Hastanesi gibi Türkiye genelindeki birçok kamu hastanesine dağıtımı sağlanmıştır.
Yurt dışında ise başta Brezilya olmak üzere, Kazakistan, Nijer, Libya, Somali, Özbekistan, Çad, Afganistan, Nijerya, Romanya ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne ihracatı gerçekleştirilmiştir.

Ülkemizin Covid-19 salgınında ortaya koyduğu başarılı mücadelenin diğer bir yansıması olarak, böyle bir dönemde yerli ve milli imkânlarla solunum cihazı geliştirip yurtdışına ihraç edebilir noktaya gelmesi ve söz konusu cihazın daha geniş coğrafyalarda tanınması, ülkemizin sağlık sisteminin tanıtımına ve sağlık teknolojileri ihracatımıza çok önemli katkı sağlamaktadır.

Biyovent Marka Solunum Cihazının ticarileştirme hakkı münhasıran USHAŞ’a aittir.


Cihazın bakımı, onarımı, aksesuarları, sarf malzemelerinin tedariki ise münhasıran Biosys veya Biosys’in yetkilendireceği kuruluşlar tarafından yerine getirilebilmektedir.

Biyovent Marka Orta Seviye Yoğun Bakım Tipi Mekanik Mekanik Ventilatör;

TR Katalog için tıklayınız
ENG Katalog için tıklayınız