USHAŞ İstanbul Ofisinde İlk Yurtdışı Heyeti Ağırlandı!

Haberi Paylaş
20/10/2021

USHAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan V. Mehmet Ali Kılıçkaya, Sudan Cumhurbaşkanı Danışmanı Elfadil Maarouf, Elrazi Hastane Direktörü Dr. Mohamed A. Khogali ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. 

USHAŞ İstanbul ofisinde gerçekleşen görüşmede, ülkelerinde sağlık alanında duyulan ihtiyaçlar, sağlık sistemleri ve hastane hizmetleri hakkında bilgi veren heyet; Türkiye’nin sağlık sisteminden çok etkilendiklerini ve sistemimizi örnek aldıklarını belirtti. Özellikle USHAŞ’ın pandemi sürecinde kişisel koruyucu ekipman, COVID-19 test kiti, ilaç, tıbbi cihaz ve ICU ventilatörleri 30’dan fazla ülkeye ihraç etmesinin büyük bir başarı olduğunu ifade etti.

Heyet, USHAŞ’ın çatı markası Turkish Medical City çalışmalarını da çok başarılı bulduklarını belirterek Sağlık Turizmi Koordinatörümüz Prof. Dr. Ece Salihoğlu’ndan hastanelerimiz ve sağlık sistemimiz hakkında bilgiler aldı. Örnek olarak Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nin etkileyici olduğunu belirten heyet, sağlık turizmi alanında USHAŞ’ın çalışmalarına dahil olmak istediklerini ve bunun için gerekli protokolleri imzalamaya hazır olduklarını belirttiler.

Kılıçkaya, Sudan Heyeti’nin taleplerini dinleyerek USHAŞ olarak sağlık turizmi, tıbbi cihaz ve ilaç konularında olası iş birlikleri için gerekli görüşmelerin yapılabileceğini söyledi. Öneri ve görüşlerimizi  hayata geçirmek istediklerini ifade eden heyet, Genel Müdürümüzü ülkelerine davet ederek gerekli incelemelerin yapılması ve olası iş birliklerinin gerçekleştirilmesi konusunda taleplerini iletti.