“USHAŞ-AKADEMİ”, Sağlık Turizmi Çalışanlarını Desteklemeye Devam Ediyor

Haberi Paylaş
18/01/2023

31 Ekim 2022 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın duyurduğu ve Türkiye’nin en kapsamlı resmi uluslararası sağlık hizmetleri platformu olan “HealthTürkiye”, bileşenleriyle büyümeye devam ediyor.

USHAŞ’ın Kuruluş Kanununda; ülkemizin sağlık sisteminin tanıtımını yapmak, projeler yapmak ve uygulamak, sağlık meslek eğitimi turizmine yönelik faaliyetlerde bulunmak, yurt içindeki eğitim kurumlarına yurt dışından öğrenci teminine aracılık etmek, yurt dışında eğitim kurumu açmak ve eğitim faaliyetinde bulunmak, sağlık meslekleri eğitimi konusunda teşvikler geliştirmek, bu alanda uluslararası öğrencileri ve eğitim kurumlarını desteklemek, faaliyet konuları arasında yer almaktadır. Bu faaliyetler kapsamında USHAŞ Akademi, USHAŞ’ın ve çatı markamızın önemli bir bileşeni olarak eğitim çalışmalarına hızla devam etmektedir.

USHAŞ ve Unıversıty House Eğitim Danışmanlık Ltd. Şti. (Unihouse) arasında eğitim alanında iş birliğine dair imzalanan Protokole istinaden uluslararası sağlık turizminde görev alanların eğitimlerine uluslararası sağlık turistlerinin önemli bir kısmını misafir eden ve eğitimler için pilot olarak belirlenen hastanelerde başlamıştır.

Hemşirelerimizin, sağlık turizmi alanındaki yetkinliklerini geliştirmek amacıyla, Highway hemşire modülü ile; hasta odaklı yaklaşımlar, kültürlerarası hassasiyetler, ekip çalışması, baş etme yöntemleri, analitik düşünme, etik, profesyonel yaklaşımlar gibi ana başlıklarda İngilizce dilinde eğitim verilen bu modülün USHAŞ’ın anlaşmalı olduğu kamu hastanelerinden başlamak üzere giderek yaygınlaştırılması planlanmaktadır.

 

HealthTürkiye bileşenleri hakkında detaylı bilgi için https://www.www.ushas.com.tr/uluslararasi-saglik-hizmetlerine-cati-marka-healthturkiye/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.