Ülkemizin Eğitim Yüzü “USHAŞ-AKADEMİ” Yeni Bir Projeye Daha İmza Attı

08/12/2022

USHAŞ Akademi ile Unıversıty House Eğitim Danışmanlık  Ltd. Şti. arasında sağlık eğitimleri konusunda İş Birliği Protokolü imzalandı.

 

USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selami Kılıç himayelerinde , Unihouse Eğitim ve Kapasite Geliştirme Direktörü Ben Muziek, tarafından USHAŞ Ankara Sağlık Bakanlığı Binası’nda imzalandı.

İş Birliği Protokolü toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren, USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selami Kılıç “Unihouse ile bugün imza altına aldığımız işbirliği protokolünün ilk icraatı, uluslararası sağlık hizmetlerinin en önemli konularından olan sağlık turizminde çalışmakta olan sağlık profesyonellerimizin kapasitesini güçlendirmeye yönelik olacaktır” dedi.

 

“İş Birliği Protokolü toplantısı, USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selami Kılıç’ın  açılış konuşması ile başladı. Sayın Kılıç konuşmasında “HealthTürkiye” çatı markasından ve  markanın önemli bir bileşeni olan USHAŞ Akademi’nin eğitim çalışmalarını projelendirilmeye  devam edeceğinden bahsetti. İmzalanan protokolle, öncelikle uluslararası sağlık turizmi hizmet sunumuna katkı sağlayacak eğitimlerin başlatılacağını, devamında da ihtiyaç ve taleplere göre yeni eğitim programlarının planlanacağını ifade etti.

 

Protokol toplantısına; USHAŞ bünyesinden USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selami Kılıç, USHAŞ Akademi Proje Koordinatörü Dr. Ebru Aydın, USHAŞ Protokol ve Organizasyon Sorumlusu Emrah Karaca katılım gösterdi.

 

Ayrıca Unıversıty House Eğitim Danışmanlık  Ltd. Şti. heyetinden; Unihouse Eğitim ve Kapasite Geliştirme Direktörü Ben Muziek, Unihouse Eğitim Danışmanı Aşkım Balko, Unihouse eğitimcileri ve İngiliz Büyükelçiliği temsilcileri katılım sağladı.

 

USHAŞ Akademi,  ülkemizin uluslararası sağlık hizmetlerindeki yerini desteklemek amacıyla,  eğitimlerle ilgili bütüncül değerlendirmeler ve ihtiyaç analizleri yaparak sektörün ihtiyaç duyduğu eğitim programlarını hızla  hayata geçirmekte ve HealthTürkiye çatı markamızı desteklemeye devam etmektedir.