Türk Keneşi Tedarik Zinciri Grubu Toplantısı USHAŞ’ın Katılımıyla Gerçekleşti

Haberi Paylaş
21/01/2021

Covid-19 salgını ile beraber kritik hale gelen medikal cihazlar, ilaçlar ve kişisel koruyucu ekipmanların üretimi ve dağıtımı konusunda üye ülkeler arasındaki iş birliğinin artırılması amacı ile Türk Keneşi’nin “Tedarik Zinciri Grubu” toplantısı gerçekleşti.

Açılış konuşmasını Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe’nin gerçekleştirdiği toplantıya USHAŞ Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya da katıldı. Toplantıda USHAŞ olarak pandemi döneminde gerçekleştirdiğimiz önemli çalışmalarımız ve UNDP tarafından dünyaya örnek gösterilen USHAŞ kişisel koruyucu ekipman çalışması raporu ele alındı.

Üye ülkelerin resmi temsilcilerinin ve özel şirket temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda Mehmet Ali Kılıçkaya Türk Konseyi Bilim Kurulu benzeri, Tedarik Zinciri Grubunun da daimî üyelerden oluşan ve sağlık alanında ikili ticaret, yatırım ve diğer iş birliği fırsatlarını daha dinamik bir şekilde takip eden bir yapıya sahip olması gerektiği hususunda bir öneride bulundu. Öneri, katılımcılar tarafından kabul edilerek USHAŞ Genel Müdürü Mehmet Ali Kılıçkaya, üye ülkelerin ortak kararı ile Türk Konseyi Tedarik Zinciri Grubunun başkanı olarak seçildi.
Ayrıca toplantıda düzenlenecek olan Sağlık İş Forumunun, Türk Konseyi Liderler Zirvesi ile eş zamanlı bir şekilde Kazakistan veya Türkiye’de yapılmasına karar verildi.

USHAŞ ailesi olarak toplantıyı gerçekleştiren Türk Keneşi Genel Sekreterliği’ne ve çalışmalarda katkısı bulunan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz.