PCR Tanı Kitleri

Haberi Paylaş
02/06/2021

Bio-Speedy® COVID-19 RT-qPCR Tespit Kiti

TR Katalog için tıklayınız

ENG Katalog için tıklayınız

Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus

Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus kiti, sağlık hizmeti sağlayıcısı tarafından COVID-19 şüphesi olan bireylerden alınan nazofaringeal sürüntüler, orofaringeal sürüntüler, nazal sürüntüler, nazofaringeal aspiratlar, tükürük ve bronkoalveolar lavaj örneklerinde SARS-CoV-2’nin kalitatif tespiti ve B.1.1.7, B.1.351 ve P.1 soylarının ayırt edilmesi için tasarlanmış tek aşamalı bir ters transkripsiyon ve gerçek zamanlı PCR (RT-qPCR) testidir.

 

Tek bir multipleks reaksiyonda, Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus kiti, rutin tarama için tüm SARS-CoV-2’lerde bulunan Orf1ab ve N gen bölgelerinin yanı sıra yalnızca B.1.1.7, B.1.351 ve P.1’de bulunan varyant spesifik genom bölgelerini de hedeflemektedir.

 

B.1.1.7, B.1.351 ve P.1 SARS-CoV-2 Soyları epidemiyoloji için önemli olduğundan, şüpheli vakaların çok daha yüksek bir bölümünü, çok daha kısa sürelerde test edebilmek için DNA dizi analizinden farklı teknolojiler gerektirir. RT-qPCR tabanlı Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus kiti, 30 dakika içerisinde hem SARS-CoV-2 tespitini hem de varyantların ayırt edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca, qPCR cihazlarının miktarı dünyada ciddi bir şekilde artarken, qPCR test maliyetleri de gün geçtikçe düşmektedir.

 

B.1.1.7, B.1.351 ve P.1 Taşıyıcılarının ülke sınırlarına girişini kontrol etmek, filyasyon çalışmalarını hızlandırmak ve daha spesifik karantina koşullarını oluşturmak, şüpheli vakaların en yüksek kısmını, en kısa sürede, Bio-Speedy® SARS-CoV-2 Variant Plus gibi RT-qPCR bazlı kitler kullanarak test etmek mümkündür.

TR Katalog için tıklayınız

ENG Katalog için tıklayınız

 

 


Daha Detaylı Bilgi için Lütfen Bize Ulaşınız

 

Alaaettin Berkay CANPOLAT

İlaç ve Tıbbi Cihaz Operasyon Uzman Yardımcı

Pharmaceutical and Medical Devices Operations Assistant Expert

[email protected]

0 552 034 26 79

Şefika DEMİRCİ

İlaç ve Tıbbi Cihaz Operasyon Uzmanı – Eczacı

Pharmaceutical and Medical Devices Operations Expert – Pharmacist

[email protected]

0 538 845 21 07