ÖZBEKİSTAN HEYETİ USHAŞ’TA…

Haberi Paylaş
05/10/2023

Özbekistan’ın farklı şehirlerinden Hemşirelik ve Eczacılık Eğitim Merkezlerinin Direktörlerini ülkemizde ağırladık. Ziyaret programı, USHAŞ Genel Müdürü Sayın Murat Mercan’ın açılış konuşması ile başladı.

Sayın Mercan, USHAŞ’ın faaliyetleri ve “HealthTürkiye” markası ile ilgili bilgi verdi. Ayrıca ülkemizin sağlık alt yapısı ve uluslararası sağlık hizmetleri alanındaki örnek projeler hakkında ayrıntılı bilgi paylaştı. Sayın Mercan, konuşmasında sağlık turizmi konusuna da değindi ve ülkemizde tedavi görmek isteyen misafirlerin HealthTürkiye web portalı aracılığıyla uçtan uca sağlık hizmetlerine, imkanlara ve ayrıcalıklara kolayca erişebileceğini vurguladı.

Programa katılan USHAŞ Heyeti, kurumun bugüne kadar yürüttüğü çalışmaları, HealthTürkiye bileşenlerini, ilaç ve tıbbi cihaz tedarik süreçlerini ve USHAŞ Akademi’nin devam eden projelerini tanıttılar. Ayrıca uluslararası sağlık meslek eğitimi turizmini geliştirmeye yönelik çalışmalar hakkında Özbek Heyeti’ni bilgilendirdiler.

Ziyaret sırasında Sağlık Afet ve Koordinasyon Merkezi (SAKOM) de ziyaret edildi ve ilgili Genel Müdürlük tarafından Özbek yöneticilere bilgilendirici bir sunum yapıldı.

HealthTürkiye Bileşenlerinden biri olan USHAŞ AKADEMİ hakkında da detaylı bilgi verilen organizasyonda uluslararası sağlık turizmi alanında yetkinlik ve sektör becerisi kazandırmaya yönelik eğitim çalışmalarımızın devam edeceği ve gerçekleşecek olan eğitim planları çerçevesinde organizasyonların web sayfamızdan duyurulacağı belirtildi.

Programın sonunda USHAŞ Genel Müdürü Sn. Murat Mercan, Türkiye ile Özbekistan arasındaki iş birliklerini güçlendirmek için temennilerini dile getirdi. Yapılan görüşmeler sonucunda uluslararası mesleki eğitimlerle ilgili iş birliği anlaşması imzalanması konusunda anlaşmaya varıldı.

İstanbul’daki eğitim merkezlerine ziyaretlerle devam eden programda HealthTürkiye uluslararası hasta iletişim ofisine de ziyarette bulunulmuş ve HealthTürkiye’nin tanıtımı gerçekleştirilmiştir.

İstanbul’da ki hastane ziyaretleri kapsamında ayrıca heyete özellikle hemşirelik ve eczacılık hizmetleri hakkında sunum yapılmış ve gerçekleştirilen önemli operasyonlardan bahsedilmiştir. Program sonunda heyet ülkemizin güçlü sağlık alt yapısı, medikal teknoloji imkanları ve sunulan hizmetlerinden etkilendiklerini özellikle belirtmişlerdir.