KUVEYT SAĞLIK BAKANI VE BERABERİNDEKİ HEYET, “HEALTHTÜRKİYE” TANITIM OFİSİNİ ZİYARET ETTİ

Haberi Paylaş
24/10/2023

Kuveyt Sağlık Bakanı Sn. Dr. Ahmad Al-Awadhi ve beraberindeki heyet‬ USHAŞ’ın faaliyetleri ve “HealthTürkiye” markası ile ilgili bilgi aldı. ülkemizin sağlık alt yapısı ve uluslararası sağlık hizmetleri alanındaki örnek projeler hakkında ayrıntılı bilgiler paylaşılan heyete ülkemizde tedavi görmek isteyen misafirlerin HealthTürkiye web portalı aracılığıyla uçtan uca sağlık hizmetlerine, imkanlara ve ayrıcalıklara kolayca erişebilecekleri vurgusu yapıldı.

Ülkemizi ziyaret eden heyete, USHAŞ’ın bugüne kadar yürüttüğü çalışmaları, HealthTürkiye bileşenlerini, ilaç ve tıbbi cihaz tedarik süreçlerini ve USHAŞ Akademi’nin öncü projelerini anlatan sunum gerçekleştirildi.

İstanbul Başakşehir Hastanesi’Başhekimi Sn. Prof. Dr. Nurettin Yiyit eşliğinde hastanede incelemelerde bulunan heyet; Medikal teknolojik cihazlar, özellikli merkezler, uluslararası hasta hizmetleri, tanı ve tedavi süreçleri hakkında bilgiler aldı. Aynı zamanda hastane yönetimi tarafından detaylı bir sunum gerçekleştirildi.

Ziyaret sırasında hastane ziyaretinde bulunan heyet, ülkemizdeki sağlık tesislerin sunmuş olduğu kaliteli sağlık hizmetleri ve teknolojik alt yapılarından etkilendiklerini belirtti.

Programın sonunda USHAŞ heyeti ve Kuveyt heyeti uluslararası mesleki eğitimlerle ilgili ve sağlık turizmi alanında yapılabilir iş birliği çalışmaları hakkında projeler geliştirilebilineceği vurgusu yapıldı.