“HealthTürkiye İle Sağlık Turizmi Alanında En Çok Tercih Edilen Ülke Olma Yolunda İlerliyoruz”

Haberi Paylaş
29/08/2023

Türk Devletleri Teşkilatı Zirvesi, Özbekistan ve Türkiye Sağlık Forumu ve Özbek-Türk Sağlık Haftası gibi üç önemli etkinliğe denk gelen UZMEDICA Medikal ve Sağlık Fuarı, 16-17 Ağustos 2023 tarihlerinde Uluslararası Sağlık Hizmetleri AŞ (USHAŞ) öncülüğünde Semerkand’ta gerçekleşti.

 

T.C. Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın açılış konuşması ile başlayan Forum’a Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan Sağlık Bakanlarının ve Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) üst düzey temsilcileri de katılım sağladı.

 

Etkinlik çerçevesinde, Özbekistan ve Türkiye’nin sağlık hizmetlerine odaklanılarak, sağlık bakanlıkları, hükümet yetkilileri ve sektör temsilcilerinin katıldığı paneller düzenlendi. Forumun “Türkiye’de Sağlık Turizmi Hizmetleri ve Faaliyetleri” başlıklı oturumunda konuşmacı olarak yer alan Genel Müdürümüz Sayın Murat Mercan, önemli bilgileri paylaştı.

 

Sayın Mercan konuşmasında; ülkemizin güçlü sağlık altyapısına dünyanın her ülkesinden talep olduğunu belirterek ülkemizdeki sağlık turizmi faaliyetlerinin gelişimine dikkat çekti. Ayrıca Sayın Mercan; ülkemizde sağlık turizmi faaliyetlerinin devlet politikası ile desteklendiğini ifade ederek ülkemizin uluslararası sağlık hizmetlerinde çatı markamız “HealthTürkiye” ile sağlık turizmi alanında en çok tercih edilen ülke olma yolunda ilerlediğimizi vurguladı.

 

Panelde, tüm sektörü kapsayan uluslararası tanıtım faaliyetlerine “HealthTürkiye” markası ile devam edeceklerini vurgulayan Sn. Mercan etkinliğe katkı sağlayan herkese teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.