“HEALTHTÜRKİYE” İLE SAĞLIĞIN KÜRESEL YILDIZI TÜRK SAĞLIK SİSTEMİ YABANCI BASIN HEYETİNE TANITILDI

Haberi Paylaş
01/08/2023

Ülkemizin uluslararası sağlık hizmetlerinin çatı markası “HealthTürkiye”, tanıtım faaliyetleri kapsamında T.C. Sağlık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olarak kurulan Uluslararası Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi (USHAŞ), Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) iş birliği ile Azerbaycan, Sırbistan, Karadağ ve Yunanistan’dan gelen basın heyetini Ankara’da ağırladı.

 

Ankara’da ağırlanan basın heyetine ülkemizin güçlü sağlık altyapısı hakkında bilgi verilmesinin ardından Ankara’da bulunan HealthTürkiye partneri özel ve kamu hastaneler ziyaret edildi. Hastane temsilcileri ile de bir araya gelen basın heyeti, Türkiye’de bulunan kamu ve özel hastanelerin sunmuş olduğu imkanlar, sağlık hizmeti ve gerçekleştirilen operasyonlar hakkında bilgiler edinerek klinikleri gezdi.

 

Heyete ülkemizin uluslararası sağlık hizmetleri alanındaki yetkinlikleri ve altyapısı hakkında bilgi verildikten sonra; HealthTürkiye web portalı ile bu altyapıya uluslararası misafirlerin nasıl erişebileceği hakkında detaylı bilgiler verildi.

 

4 gün süren ziyaret programı sonunda basın heyeti, özellikle güçlü sağlık altyapısından ve ülkemizdeki turizm destinasyonlarından etkilendiklerini belirttiler.