““HealthTürkiye” ile Birlikte Birçok İlki De Başlatmış Olacağız”

Haberi Paylaş
24/11/2022

Sağlık Bakanlığı öncülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde, USHAŞ tarafından hizmete sunulan, Türkiye’nin resmi uluslararası sağlık hizmetleri çatı markası  “HealthTürkiye” sektör buluşmalarına devam etmektedir.

 

Bu kapsamda, USHAŞ’ın sektör temsilcileri ile biraraya geldiği toplantıda, HealthTürkiye ve bileşenleri hakkında detaylı bilgiler verilmiş olup, istişarelerde bulunulmuştur.

 

Hilton Bosphorus Otel’de gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren USHAŞ Genel Müdürü Murat Mercan; HealthTürkiye ile birlikte bir çok ilki de başlatmış olunduğunu vurgulayarak; “HealthTürkiye’nin farklı olarak yapacağı en önemli şey ülkemizin sağlık hizmetlerinin bir bütün halinde uluslararası alanda tanıtımı olacaktır.” sözlerine devam etmiştir.

 

Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında USHAŞ HealthTürkiye Portalı,  Sağlık Turizmi Sektörel İş birliği ve Projeler Sorumlusu Mehmet Karakaya gerçekleştirdiği sunumda; Sağlık hizmeti almak için Türkiye’yi tercih eden ya da etmek isteyen tüm uluslararası misafirlerin HealthTürkiye portalı üzerinden Türkiye’deki sağlık tesislerine kolayca ve güvenli bir şekilde ulaşabileceklerini ve  ilgili sağlık tesislerinden tedavi planı talep edebileceklerini belirterek, “HealthTürkiye” web portalı hakkında detaylı bilgiler vermiştir.

 

USHAŞ Sağlık Turizmi Yetkilendirme ve Denetim Müdürü Behiye Çeliker, Uluslararası Sağlık Hizmetleri Çağrı Merkezine ilişkin bilgi verirken, merkezi, “HealthTürkiye” çatı markasının bir bileşeni olarak konumlandırdıklarını vurgulamıştır. Sn Çeliker, söz konusu çağrı merkezinin 7/24 hizmet vererek, ülkemizi tercih eden misafirlerimizin ihtiyaç duydukları geri bildirimler, hızlı ve etkin biçimde sağlanmasının hedeflediğini belirtmiştir.

 

Toplantının diğer oturumunu gerçekleştiren USHAŞ Akademi Proje Koordinatörü Ebru Aydın, USHAŞ Akademi hakkında bilgiler verirken USHAŞ Akademinin sağlık eğitiminin sağlık lokasyonu haline gelerek, değer katan bir “HeathTürkiye” bileşenin altını çizerek, eğitimlerin hem yurt içi hemde yurt dışı odaklı olduğunu ifade etmiştir.

 

Hukuk ve Sözleşme Müdürü Ali Burak Kırkbaş ise HealthTürkiye’nin hukuki altyapısı hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirmiştir.

 

USHAŞ Bilgi Sistemleri Müdürü Sinan Yosunkaya 31 Ekim’de canlıya alınan www.healthturkiye.com hakkında detaylı bilgiler vererek, websayfasının canlı bir demonstrasyonunu gerçekleştirmiştir. Bu kapsamda; Sektör temsilcilerinin ve ilgili kuruluşların tabi olduğu kayıt prosedürleri ile ülkemizi sağlık hizmeti için tercih edecek olan uluslararası misafirlerin tedavi oluşturmalarından kayıt işlemlerine kadar detaylı bir bilgilendirme yapılmıştır.

 

Gerçekleşen bilgilendirme toplantısı sonunda USHAŞ heyeti hem online olarak katılan hem de toplantıya gelen sektör temsilcilerinin sorularını cevaplandırarak, istişarelerde bulunmuştur.

 

HealthTürkiye web portalımız hakkında detaylı bilgi için https://www.www.ushas.com.tr/uluslararasi-saglik-hizmetlerine-cati-marka-healthturkiye/ sayfasını ziyaret edebilir, portala ise www.healthtürkiye.com adresinden ulaşım sağlanabilmektedir.