Expomed Batumi Fuarı’na USHAŞ Genel Mürüdü Sn. Murat Mercan ve USHAŞ Heyeti Katılım Sağladı

Haberi Paylaş
10/07/2023

Batum’da Düzenlenen 4. Uluslararası Tıbbi Cihazları, Ekipmanları ve Sağlık Fuarı’nın açılış konuşması USHAŞ Genel Müdürü Sayın Murat Mercan tarafından gerçekleştirilmiştir.

 

Bu yıl 4.sü düzenlenen Uluslararası Tıbbi Cihaz, Ekipman ve Sağlık Turizmi Fuarı EXPO MED BATUMİ fuarı’nın açılış törenine katılan USHAŞ Genel Müdürü Murat Mercan, USHAŞ koordinasyonunda yürütülen faaliyetler ve HealthTürkiye özelinde katılımcılara detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

 

Gerçekleştirilen bilgilendirme sunumunda Türkiye’de sağlık hizmeti almak için Türkiye’yi tercih eden ya da etmek isteyen tüm uluslararası misafirlerin HealthTürkiye portalı üzerinden Türkiye’deki sağlık tesislerine kolayca ve güvenli bir şekilde ulaşabileceklerini ve ilgili sağlık tesislerinden tedavi planı sağlayabilecekleri “HealthTürkiye” web portalı hakkında detaylı bilgiler verildi.

Açılış töreni sonrasında standa ziyaretlerinde bulunan Sayın Mercan, Acara Özerk Cumhuriyeti Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Sn. Dr. Nino Nizharadze ve Türkiye Cumhuriyeti Batum Başkonsolosu Sn. Rıza Kağan Yılmaz ile bir araya gelerek USHAŞ iş birliği ile yapılabilecek ortak faaliyetler hakkında görüşmeler gerçekleştirdi.

 

Gerçekleştirilen görüşmeler sonunda ülkemizi sağlık turizmi için tercih eden ve gelecek olan sağlık turistlerinin özellikle Gürcistan özelinde, HealthTürkiye’nin tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları için gerçekleştirilebilecek çalışmalar değerlendirildi.

 

Fuarda stand ziyaretlerinde bulunan USHAŞ heyeti, fuara katılan sektör temsilcileri tarafından yöneltilen soruları cevaplandırarak, istişarelerde bulunmuştur.

 

3 gün süren Fuar, uluslararası tıp konferansı ve katılımcı firmalar arasında ikili iş görüşmelerin (B2B) gerçekleştirilmesi ile son bulmuştur.