USHAŞ ve Kırgızistan Sağlık Bakanlığı arasında İşbirliği Mutabakatı

Haberi Paylaş
18/03/2022

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ )Avrupa Bölgesi Göç ve Sağlık Yüksek Düzeyli Toplantısında bir araya gelen USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Sarıtaş ve Kırgızistan Sağlık Bakan Yardımcısı Nurdin KAGAZDİYEV, ilaç konusunda iş birliği anlaşması imzalanması konusunda mutabakata vardı. Türk ilaç sanayinin Kırgızistan’a ilaç satışını artıracak olan anlaşma önümüzdeki haftalarda yürürlüğe girecek.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölgesi Göç ve Sağlık Yüksek Düzeyli Toplantısı, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı iş birliği ve Sayın Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA’nın katılımı ile İstanbul’da gerçekleştirildi.

USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit SARITAŞ’ın katılım sağladığı toplantıda mülteci ve göçmen sağlığına ilişkin konuların ele alınmasının yanı sıra, Bakanlığımız ile Lübnan Başbakan Yardımcısı, Kırgızistan Sağlık Bakanı, Nijer Sağlık Bakanı ile yapılan ikili görüşmelerde USHAŞ işbirliği fırsatları değerlendirildi.

USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit SARITAŞ, Kırgızistan Sağlık Bakan Yardımcısı Sayın Nurdin KAGAZDİYEV ile bir araya gelerek USHAŞ aracılığı ile Kırgızistan’a ilaç tedariki ve Kırgız hastaların Türkiye’de tedavi edilmesi konuları hakkında görüştü.

Görüşme sonunda USHAŞ ve Kırgızistan Sağlık Bakanlığı arasında ilaç konusunda iş birliği mutabakatına varıldı. Türk ilaç sanayiinin Kırgızistan’a ilaç satışını artıracak olan anlaşma önümüzdeki haftalarda yürürlüğe girecek.