USHAŞ ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sağlık İş Konseyi bir araya geldi.

Haberi Paylaş
28/05/2024

Çevrimiçi gerçekleştirilen toplantıda, USHAŞ Genel Müdürümüz Murat MERCAN, USHAŞ’ın kuruluşundan bugüne kadar ortak bilinç ilkesiyle gerçekleştirilen faaliyetlerden ve sağlık turizmi alanında uluslararası markamız olan “HealthTürkiye” çalışmalarından bahsetti.

 

Sayın Mercan konuşmasında, “HealthTürkiye” projesiyle, sağlık sektöründe milli bir marka oluşturma hedefiyle yola çıkıldığını ve bu yolda USHAŞ’ın kamu/özel ayrımı gözetmeksizin, sektörün tüm taraflarını etkin bir şekilde tanıtmak için çalışmalarını yürüttüklerini belirtti. Sağlık turizmini daha da güçlendirmek, sektörel ihtiyaçların giderilmesi adına, STK’lar da dâhil olmak üzere tüm sürecin yakından takip edildiğini anlattı.

 

USHAŞ Genel Müdürümüz Murat Mercan konuşmasında, USHAŞ Akademi’nin hem kamu sektörüne hem de özel sektöre sunduğu sağlık turizmi ve sağlık meslek eğitimi turizmi faaliyetlerinden de bahsetti. Sağlık turizmi sektöründe görev alan insan kaynaklarının ihtiyaçlarına yönelik, beklenen uzmanlık seviyesine ulaşmaları için USHAŞ Akademi’nin gerekli eğitimleri sağladığını vurguladı.

 

Sayın Mercan; Birleşik Krallık özelinde ülkemizin sağlık sistemi ve sunduğumuz hizmetlerin etkin ve kapsamlı bir şekilde tanıtılacağını belirtti. Türkiye’deki sağlık turizmiyle ilgili yurt dışında üretilen dezenformasyon haberleri için ise, “Son zamanlarda Türkiye’deki sağlık turizmiyle ilgili yurt dışında üretilen dezenformasyon haberlerin önüne geçilmesi ve ortak bir çözüm bulunması için iki hükümetle birlikte ‘HealthTürkiye’ markası ile gerekli adımları atacağız.” açıklamasını yaptı. Bununla birlikte İngiltere özelinde sağlık hizmeti sunumumuzu yaygınlaştıracak iş birliği görüşmelerinin de Türkiye – İngiltere Sağlık Diyalog Forumu’nda gerçekleştirileceğini belirtti.

USHAŞ ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sağlık İş Konseyi