USHAŞ, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı ve Beraberindeki Heyete, Faaliyet Alanları ve Çalışmaları Hakkında Detaylı Bilgi Aktardı

Haberi Paylaş
09/08/2022

USHAŞ, T.C. Sağlık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, T.C. Sağlık Bakanlığı SAKOM ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Sn. İzlem Gürçağ Altuğra ve beraberindeki heyet, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında sağlık alanındaki olası iş birliği alanlarının oluşturulması, iki ülke arasındaki iş birliklerinin güçlendirilmesi hakkında istişarelerde bulunmak için bir araya geldi.

Toplantıya katılan heyete, USHAŞ’ın faaliyet alanlarını ve çalışmalarını anlatan bir sunum gerçekleştirilerek heyet tarafından yöneltilen ilaç ve tıbbi cihaz tedariki ile ilgili sorular yanıtlanmıştır.

Görüşme sonunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Müsteşarı Sn. Duriye Deren Oygar, ithal ilaçların tedariki hususunda USHAŞ ile yapılacak işbirliğinin değerli olduğunu vurguladı.

Toplantı sonunda USHAŞ ve Kıbrıs Heyeti tarafından ikili ülke görüşmelerimizin ve ilişkilerimizin USHAŞ’ın katkılarıyla daha güçlü şekilde devam edeceği belirtildi.