Uluslararası Sağlık Hizmetleri Çağrı Merkezimiz Hizmete Sunuldu

Haberi Paylaş
02/08/2022

Uluslararası sağlık hizmetleri alanında Türkiye’de sunulan hizmetlerin tanıtımını yapmak, kamu ve özel sektörün sağlık turizmine yönelik faaliyetlerini desteklemek ve koordine etmek üzere Sağlık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olarak faaliyete geçen USHAŞ sağlık turizminin geliştirilmesine yönelik olarak yabancı hastaların Türkiye’deki tedavileri kapsamında iletişim kurabileceği çağrı merkezi projesini hayata geçirdi.

 

Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet veren 0090 850 288 38 38 no’lu çağrı merkezi USHAŞ iş birliği ile yeniden yapılandırılarak “Uluslararası Sağlık Hizmetleri Çağrı Merkezi” adı altında faaliyete geçmiştir.

 

Çağrı merkezi, ülkemizde sağlık hizmeti almak isteyen uluslararası hastalara daha iyi ve kaliteli bir hizmet sunmak için 7 gün 24 saat 6 dilde (Arapça, Rusça, İngilizce, Fransızca, Farsça, Almanca) 0090 850 288 38 38 numaralı telefondan hizmet vermeye başlamıştır.

 

Yabancı hastalar ülkemize gelmeden önce, ülkemizdeki tedavileri sırasında ve sonrasında Çağrı Merkezi hizmetinden faydalanabilecektir.