TÜRKİYE- AFRİKA III. EKONOMİ VE İŞ FORUMU USHAŞ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ!

Haberi Paylaş
22/10/2021

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından T.C. Ticaret Bakanlığı ve Afrika Birliği Komisyonu (AUC) iş birliğiyle düzenlenen kapsamında ” Türkiye-Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu” gerçekleştirildi.

T.C. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, USHAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan V. Mehmet Ali Kılıçkaya, Afrika Birliği Komisyonu (AUC) Ekonomik Kalkınma, Ticaret, Sanayi ve Madencilik Komiseri Albert Muchanga ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Jean Lucien Bussa Tongba panele katılım gösterdi.

“COVID-19 Sonrası, Sürdürülebilir Sağlık Ortaklıkları: Türkiye-Afrika” başlıklı oturuma konuşmacı olarak katılan Mehmet Ali Kılıçkaya, USHAŞ tarafından sağlık turizmi, sağlık bilgi sistemleri, ilaç, cihaz ve tıbbi malzeme alanında gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında bilgiler verdi. Ayrıca, USHAŞ’ın Afrika ülkeleri ile temas halinde olduğunu ve birlikte başarılı projeler gerçekleştirileceğini belirtti.

Forum sonunda tüm katılımcılar, ülkeler arası karşılıklı fayda sağlayan sonuçların elde edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirmiş ve bu çalışmaları sürdürebilmek için bir sonraki Afrika-Türkiye Ekonomi ve İş Forumu’nu 2023’te gerçekleştirme hususunda mutabık kalmıştır.

 

Kaynak: https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/turkiye-afrika-ekonomi-ve-is-forumundan-ortak-bildiri/2398942