Türkiye ve Pakistan’dan Üst Düzey Bakanlık Yetkililerin Katıldığı PAKMEDİCA Lahor’da Gerçekleşti

Haberi Paylaş
11/10/2022

T.C. Sağlık Bakanlığı himayesinde Pakistan Hükümeti iş birliği ve USHAŞ’ın öncülüğünde düzenlenen PAKMEDICA Medikal, Sağlık ve Kozmetik Forumu ve Fuarı, 6-8 Ekim tarihleri arasında Pakistan- Lahor’da düzenlendi.

Açılış konuşmasını T.C. Sağlık Bakanı Yardımcısı Doç. Dr. Tolga Tolunay ile Pakistan Sağlık Bakanı Dr. Yasmin Rasid ve Dr.  Akhtar Malik tarafından yapılan Forum’a her iki ülkeden 100’den fazla firma stantlı katılım sağladı. Konuşmaların ardından Türkiye ve Pakistan’dan üst düzey bakanlık yetkilileri stantları dolaşarak katılımcılardan bilgi aldı.

Toplam 5.000’den fazla katılımcının yer aldığı organizasyon 3 gün boyunca ürün ve hizmet tanıtımı, G2G ve G2B görüşmeler ile devam etti.

Etkinlikte Sn. Tolunay ve USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Selami Kılıç standları ziyaret ederek forum ve sektör hakkında düşünceleri ve talepleri dinledi.

3 gün boyunca süren G2G, B2B ve G2B görüşmelerinde USHAŞ heyeti kurumumuzun faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi aktarırken aynı zamanda ülkemizin sağlık sistemi, sağlık turizmi potansiyeli, ilaç ve tıbbi cihaz konuları hakkında bilgiler aktarıldı.

Üst düzey yöneticiler ve sektör liderlerinin katılımı ve başkanlığında gerçekleşen organizasyon kapsamındaki panellerde ise “İki Ülke Arasındaki İş Birliği Fırsatları, Sağlıkta Dijital Dönüşüm ve Gelecek Vizyon Üzerindeki Etkisi, Sağlık Yatırımlarında Kamu-Özel İş birliği ve Hizmet Alımı, Pandemi Döneminde Tedarik Zinciri Yönetimindeki Yeni Gelişmeler, Türkiye- Pakistan Arasında Uluslararası Hasta Tedavisinde İş Birliği Fırsatları” başlıklı oturumlar gerçekleşti. B2B görüşmeleri ile son bulan organizasyonda sektör temsilcileri ve liderleri karşılıklı deneyimlerini paylaşarak iki ülke arasındaki yeni sektörel ortaklıklara zemin hazırladı.

İkili ülke ilişkileri ve ülkemizin sağlık gücünün dünyaya tanıtmak amacı ile gerçekleştireceğimiz bu tarz sağlık forumu organizasyonlar hakkında haberdar olmak için web sitemizde bulunan https://www.www.ushas.com.tr/etkinlikler/ sayfasını takip edebilirsiniz.