Genel Müdürümüz Murat MERCAN Başkanlığındaki USHAŞ Heyeti, Nijerya Büyükelçisi ve Beraberindeki Heyet ile Bir Araya Geldi

Haberi Paylaş
24/02/2022

Genel Müdürümüz Murat MERCAN başkanlığındaki USHAŞ heyeti, Nijerya Büyükelçisi Sayın İsmail Abba YUSUF, eski Nijerya Büyükelçisi Sayın Ilyasu Audu PAGALDA ve beraberindeki heyet ile kapsamlı görüşmeler gerçekleştirdi. Bakanlığımız AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Selami KILIÇ’ın da eşlik ettiği görüşmelere, Nijerya’nın Hillside Hospital gibi tanınmış hastanelerinde görev yapan üst düzey bir hekim heyeti, tanınmış sigorta şirketleri CEO’ları ve üst düzey sektör temsilcilerinin yanı sıra Nijerya Savunma Ataşesi Ibrahim Khalil MUAZU da katılım sağladı.

Sağlık turizmine ilişkin her konunun detaylı olarak ele alındığı ve iki ülke arasında sağlık alanında yeni bir anlaşma imzalanmasının gündeme geldiği görüşmelerde, uluslararası hasta tedavisi, Kamu Özel Ortaklığı modeli kapsamında çeşitli yatırım olanakları, ilaç-tıbbi cihaz ve tıbbi malzeme tedariki ile sağlık bilgi sistemlerine ilişkin işbirliği alanları değerlendirildi.
Ankara Şehir Hastanesi’ni de ziyaret ederek sağlık sistemimiz ve hastane hakkında bilgiler alan heyet, ziyaret ve görüşmeler sonunda özellikle dijital sağlık sistemleri, tıbbi personel eğitimi ile Nijerya’da tam teşekküllü bir hastane kurulması ve yönetilmesi konularında USHAŞ’tan destek talep ettiklerini belirtti.