Bahreyn Kraliyet Sağlık Hizmetleri Komutanı Tuğgeneral Dr. Shaikh Fahad Al Khalifa ve Beraberindeki Heyet, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ndeki HealthTürkiye Ofisini Ziyaret Etti.

29/04/2024

Bahreyn Kraliyet Sağlık Hizmetleri Komutanı TuğgeneralDr. Shaikh Fahad Al Khalifa ve Beraberindeki Heyet, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ndeki HealthTürkiye Ofisini Ziyaret Etti


 

Bahreyn Kraliyet Sağlık Hizmetleri Komutanı Tuğgeneral Dr. Shaikh Fahad Al Khalifa ve beraberindeki heyet, USHAŞ Genel Müdürümüz Murat Mercan ve USHAŞ ekibi ile Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, “HealthTürkiye” ofisinde bir araya geldi. Bahreyn sağlık sisteminin geliştirilmesi konusunda USHAŞ ile bilgi alışverişi ve iş birliği konuları görüşüldü. “HealthTürkiye” projesinin tanıtıldığı toplantıda, yurt içi ve yurt dışındaki faaliyetlerin başarısı detaylı bir şekilde anlatıldı. Ayrıca, sağlık vizesi kolaylığı ve HealthTürkiye’nin uluslararası sağlık hizmetleri platformu olarak rolü vurgulandı. Dr. Shaikh Fahad Al Khalifa, HealthTürkiye’nin başarılı bir girişim olduğunu belirtti. İki ülke arasında sağlık alanında iş birliğinin güçlendirilmesi için önümüzdeki günlerde Bahreyn’de uzun vadeli bir iş birliği anlaşması imzalanması konusunda mutabık kalındı. Dr. Şeyh Fahad Al Khalifa, özellikle ilaç ve tıbbi cihaz tedariki konusunda USHAŞ ile yapılabilecek iş birliği fırsatlarını vurguladı.

 

Toplantı akabininde Bahreyn Kraliyet Sağlık Hizmetleri Komutanı Tuğgeneral Dr. Shaikh Fahad Al Khalifa ve beraberindeki heyete, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekim Prof. Dr. Necdet Sağlam tarafından Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi hakkında bilgilendirme yapıldı.