ÜSTÜN MURAT YILDIZ
İcra Kurulu Üyesi

2007 yılında İstanbul Haliç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Doğuş Holding bünyesinde Mühendis olarak çalışma hayatına başladı ve şubelerin altyapı dönüşüm süreçlerinde yer aldı. 2008 – 2011 yıllarında Amerika Southern States University’de işletme Yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamladı.

 

2012 – 2019 yılları arasında Pendik Belediyesi’nde birçok projede; Proje Yöneticisi, İş Geliştirme Yöneticisi, Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak görev aldı. Elektronik Belge Yönetim Sistemi ve Doküman Yönetim Sistemi projelerinin geliştirilmesi, Bilgi Yönetim Sistemlerinin dizaynı, BPMN 2.0 standartlarında süreç tabanlı yazılımların analizi ve kuruma entegre edilmesi, birçok kamu kurumu ile entegrasyon projeleri (e-devlet sistemleri vb.), son olarak Açık Kaynak Kodlu Sistemlere Göç projesinin kurumda ve Türkiye’de yaygınlaştırılması gibi kapsamlı çalışmalarda bulundu.

 

2019 yılında Gedik Holding’te Dijital Dönüşüm Direktörü olarak görev aldı ve Global Bilişim Derneği’nin kurucu üyeliğini üstlendi. Kendi şirketini kurarak özel sektör ve kamu kurumlarına dijital dönüşüm, yazılım geliştirme, dijital pazarlama, açık kaynak sistemlere dönüşüm süreçlerinde teknoloji geliştirme ve danışmanlık hizmetlerini yürüttü.