BİLAL DEMİRLER
İcra Kurulu Üyesi

2007 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Amerika Massachusetts Eyaletinde, Cambridge College’ta İşletme Yüksek Lisansı programını tamamladı. 2011 yılında Amerika Kansas Eyaletinde, Wichita State Üniversitesinde Doktora programına başladı. Araştırma Asistanı ve Öğretim Asistanı olarak bu üniversitede çalıştı.

 

Eyalet hastanesinde “Hastane Süreç İş Akışı Analizleri ve Optimizasyonu” alanlarında araştırma ve uygulama projeleri yaptı. 2012-2014 yıllarında Acıbadem Sağlık Grubunda Hasta Hizmetleri Departmanında İş Geliştirme ve Proje Sorumlusu olarak çalıştı.2014-2018 yıllarında Irak Süleymaniye Şehrinde, Acıbadem Sağlık Grubu tarafından operasyonu üstlenen Faruk Medical City Hastanesinin işletmesinde Hastane Direktörü olarak çalıştı.

 

Aynı zamanda Acıbadem Sağlık Grubu Ortadoğu Operasyon Direktörü olarak, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Oman ülkelerinde fizibilite araştırmaları ve Hastane İşletim Yönetimi projelerinin fizibilite çalışmalarında görev aldı.2018-2020 yıllarında Bulgaristan Acıbadem City Clinic Tokuda Hastanesinin Genel Müdürü olarak çalıştı.