Uzm. Dr. Salih Kenan Şahin, USHAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Oldu.

USHAŞ Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığına Dr. Salih Kenan Şahin getirildi.

 

Türkiye Sağlıkta, gıpta edilen başarılar ortaya koydu. Covid-19 salgını da, Türkiye’nin marka ve örnek bir ülke olarak sağlıkta başarısını tescil etti.

 

Sağlık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan USHAŞ olarak, uluslararası sağlık hizmetlerine ilişkin politika ve strateji üretmek, uluslararası sağlık hizmetleri alanında ülkemizde sunulan hizmetlerin yurtdışı tanıtımını yapmak, özel sektörün sağlık turizmine yönelik faaliyetlerini desteklemek ve koordine etmek amacıyla 2019 yılında kurulduk.

 

Kanunumuzun tanımladığı alanlar içerisinde, “Sağlıkta Türkiye” markasını, desteklemek, yükseltmek ve hak ettiği tanıtımı en iyi şekilde yapmak amacıyla, başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere, tüm bakanlıklar ve paydaşlarımızla ortak çalışmaları artırarak devam edeceğiz.

 

1968’de Erzurum’da doğan Uzm. Dr. Salih Kenan Şahin, 1990’da Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Uzmanlık eğitimini Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinde, İşletme Yüksek Lisansını Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde tamamladı. Özel sağlık kuruluşlarında yöneticilik ve Başhekimlik görevlerinde bulundu. 2005-2009 yılları arasında, SSK İstanbul Sağlık İşleri Bölge Müdürlüğü yaptı ve Genel Sağlık Sigortası’nın kuruluş çalışmalarına katkı verdi. 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde iki dönem Pendik Belediye Başkanı seçildi. Dr. Şahin evli ve üç çocuk babasıdır.